MOJE OBRANA s.r.o., Mlýnská 138, Ledeč nad Sázavou 733 538 766 obchod@mojeobrana.cz

Košík

Náboj kulový, Custom International, .308 Win., 125GR (8,9g), ETX

1 483,00 

Střela Hornady ETX

Střela ETX je rozšířením řady Gilding Metal Expanding (GMX) od Hornady, která je dostupná pouze pro evropský trh.

Řada střeliva Hornady Custom International je střela z bezolovnaté slitiny. Mnoho zemí v Evropě má zákaz olověných střel, takže má smysl mít řadu speciálně navrženou s ohledem na to. Vzhledem k popularitě řady Hornady GMX u lovců po celém světě se můžete ptát: „Proč ETX a jaký je rozdíl?“

Nejvýraznějším rozdílem kromě tvaru mezi GMX a ETX je výkon. ETX 165-grain 308 má balistický koeficient 0,221 (G1), což je zhruba polovina GMX. Na 300 metrech se ETX pohybuje rychlostí 1450 FPS, zatímco GMX jede 2173 FPS.

Hlavním důvodem pro vytvoření ETX byly evropské pušky s delším hrdlem. Obě střely jsou navrženy tak, aby dobře fungovaly u středně velké zvěře, jako je whitetail, úhor a divoká prasata. Nicméně, protože oba jsou slitinou mědi, jsou také velmi schopnými možnostmi pro losy a losy. Jakou střelu si tedy vyberete – GMX nebo ETX? Jak již bylo zmíněno, ETX není k dispozici ve Spojených státech, ale evropští lovci si mohou vybrat buď GMX nebo ETX.

GMX by byla skvělá střela pro delší střely ve více otevřených oblastech. V Severní Americe mohou lovci losů těžit z přidané rychlosti. Pro evropské lovce ve Spojeném království lovící jelena lesního by GMX fungoval dobře.

Na základě rychlosti je ETX skvělou volbou pro blízké lovy, jako jsou hnané kance nebo lesní lovy jelenů. Dalo by se také použít při lovu, kde nechcete mít potenciál úlomků střel v mase.

Omezte zpětný ráz na minimum.

LITE PRO MENŠÍ ZPĚTNÝ RÁZ

Munice Custom Lite kombinuje nejlehčí střely v ráži s upravenými, rychle hořícími prachy, aby se dosáhlo výrazného snížení zpětného rázu oproti standardnímu plnění a zároveň se snížily záblesky z hlavně.

PRO STŘELCE VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ

Od mladých lidí, kteří teprve začínají, až po zkušené střelce, kteří znovu objevují své oblíbené střelné zbraně, munice Custom Lite nabízí skvělou alternativu pro každého, kdo chce omezit zpětný ráz na minimum.

PROVĚŘENÉ STŘELY A VÝKON

Munice plněná střelami SST je navržena tak, aby poskytla upravenou trajektorii, která i tak nabízí přesný, smrtící a spolehlivý výkon, na který se u značky Hornady spoléháte.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ RÁŽE

Mimořádně univerzální střelivo Custom Lite je dostupné v nejoblíbenějších rážích se středovým zápalem.

Výrobce

Hornady

Zbrojní průkaz

Ano

Ráže

.308 Win

Balení

BAL/20

Katalogové číslo: HOR80868 Kategorie: ,