MOJE OBRANA s.r.o., Mlýnská 138, Ledeč nad Sázavou 733 538 766 obchod@mojeobrana.cz

Košík

Náboj kul Hornady, Custom International, .30-06 Spr, 165GR, ETX Extreme Terminal Expansion

1 547,80 

Střela Hornady ETX

Střela ETX je rozšířením řady Gilding Metal Expanding (GMX) od Hornady, která je dostupná pouze pro evropský trh.

Řada střeliva Hornady Custom International je střela z bezolovnaté slitiny. Mnoho zemí v Evropě má zákaz olověných střel, takže má smysl mít řadu speciálně navrženou s ohledem na to. Vzhledem k popularitě řady Hornady GMX u lovců po celém světě se můžete ptát: „Proč ETX a jaký je rozdíl?“

Nejvýraznějším rozdílem kromě tvaru mezi GMX a ETX je výkon. ETX 165-grain 308 má balistický koeficient 0,221 (G1), což je zhruba polovina GMX. Na 300 metrech se ETX pohybuje rychlostí 1450 FPS, zatímco GMX jede 2173 FPS.

Hlavním důvodem pro vytvoření ETX byly evropské pušky s delším hrdlem. Obě střely jsou navrženy tak, aby dobře fungovaly u středně velké zvěře, jako je whitetail, úhor a divoká prasata. Nicméně, protože oba jsou slitinou mědi, jsou také velmi schopnými možnostmi pro losy a losy. Jakou střelu si tedy vyberete – GMX nebo ETX? Jak již bylo zmíněno, ETX není k dispozici ve Spojených státech, ale evropští lovci si mohou vybrat buď GMX nebo ETX.

GMX by byla skvělá střela pro delší střely ve více otevřených oblastech. V Severní Americe mohou lovci losů těžit z přidané rychlosti. Pro evropské lovce ve Spojeném království lovící jelena lesního by GMX fungoval dobře.

Na základě rychlosti je ETX skvělou volbou pro blízké lovy, jako jsou hnané kance nebo lesní lovy jelenů. Dalo by se také použít při lovu, kde nechcete mít potenciál úlomků střel v mase.

Osvědčené laborace pro zahraniční lovce.

VYNIKAJÍCÍ NABÍDKA STŘEL

Střelivo Hornady Custom™, která je k dispozici v široké škále loveckých ráží, je plněná střelami InterLock, SST, V-MAX, FTX a CX™, které poskytují všestrannou řadu loveckého střeliva pro váš preferovaný zážitek ze střelby.

EXPANZE A PENETRACE

Munice Custom™, jednička v oboru a oblíbená u zákazníků, vyvažuje expanzi a je vhodná pro zvěř střední a velké velikosti.

BEZPRECEDENTNÍ DESIGN SECANT OGIVE

Většina munice Custom™ obsahuje střely s designem secant ogive. Profil vyvinutý společností Hornady vede k optimální kombinaci balistické účinnosti a nosné plochy pro plošší trajektorii a menší odpor.

VŠESTRANNÉ A EFEKTIVNÍ

Munice Custom™ poskytuje všestranné řešení pro lov, cvičení na terč nebo jen obyčejnou zábavu.

Výrobce

Hornady

Zbrojní průkaz

Ano

Ráže

.30-06 Springfield

Balení

BAL/20

Katalogové číslo: HOR81161 Kategorie: ,